Kategorie

Zabawki edukacyjne (29)

Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne

Zabawa, zwłaszcza u bardzo małych jeszcze dzieci, powinna nie tylko być dla nich źródłem rozrywki, ale także wspomagać ich rozwój i pozwalać im jeszcze lepiej poznawać otaczający ich świat. Wybierając zabawki dla bardzo małych dzieci warto jest również zwrócić uwagę na to, żeby dzięki nim miały możliwość uczenia się nowych rzeczy. W tym celu można kupić swoim dzieciom specjalnie dla nich dobrane zabawki edukacyjne. W Krainie Zabawy znajdziesz bardzo dużo różnego typu zabawek edukacyjnych, które można dobrać bezpośrednio do wieku swojego dziecka.

Rodzaje zabawek edukacyjnych

Zabawki edukacyjne w zależności od rodzaju mają za zadanie wspieranie różnych obszarów rozwoju bawiącego się nimi dziecka. W zależności od wybranej zabawki może ona rozwijać aspekt poznawczy dziecka, aspekt emocjonalny, aspekt społeczny lub aspekt fizyczny. Te 4 obszary rozwoju są najważniejsze dla twórców zabawek edukacyjnych. Wpłyniecie na rozwój tych aspektów poprzez wykorzystanie zabawek edukacyjnych jest możliwe dzięki temu, że ich wykorzystanie w tym celu łączy przyjemność zabawy z nauką. W takich warunkach dziecko jest w stanie dużo szybciej i łatwiej zdobyć nową wiedzę i nowe umiejętności.

Zabawki edukacyjne są dostępne w wielu wariantach. Dla bardzo małych dzieci przeznaczone są zabawki edukacyjne, które polegają na dopasowywaniu do siebie różnych kształtów i różnych symboli. Nieco starsze dzieci poprzez zabawę mogą się uczyć pierwszych cyferek i pierwszych literek, a także znaczenia i wypowiadania nowych słów.

W naszej ofercie znajduje się wiele różnego rodzaju zabawek edukacyjnych różnych producentów. Sprzedajemy m.in. zabawki Fisher Price, zabawki Chicco, zabawki Eichhorn oraz zabawki Little Tikes.

Jak wybrać odpowiednie zabawki edukacyjne dla swojego dziecka?

Głównym zadaniem stawianym przed zabawkami edukacyjnymi jest wspieranie różnych aspektów rozwoju dziecka. Żeby mogły to jednak robić powinny być odpowiednio dobrane do wieku oraz do etapu rozwoju dziecka. Zbyt skomplikowane zabawki edukacyjne mogą być dla dziecka zbyt trudne i nie dawać mu oczekiwanej rozrywki, natomiast zbyt proste sprawią, że dziecko również się nimi nie zaciekawi, ponieważ nie będą dla niego żadnym wyzwaniem.