Kategorie

Zabawki edukacyjne (54)

Zabawki edukacyjne

Zabawa, zwłaszcza u bardzo małych jeszcze dzieci, powinna nie tylko stanowić źródło rozrywki, ale także wspomagać ich rozwój i pozwalać jeszcze lepiej poznawać otaczający je świat. Wybierając zabawki dla najmłodszych, warto zatem zwrócić uwagę na to, żeby dzięki nim miały możliwość uczenia się nowych rzeczy. W tym celu można kupić swoim dzieciom specjalnie dla nich przeznaczone zabawki edukacyjne. W Krainie Zabawy znajdziesz bardzo dużo różnego typu zabawek edukacyjnych, które możesz dobrać do wieku i potrzeb rozwojowych swojego dziecka.

Rodzaje zabawek edukacyjnych

Zabawki edukacyjne w zależności od rodzaju mają za zadanie wspieranie różnych obszarów rozwoju bawiącego się nimi dziecka. W zależności od wybranej zabawki może ona rozwijać aspekt poznawczy dziecka, aspekt emocjonalny, aspekt społeczny lub aspekt fizyczny. Te 4 obszary rozwoju są najważniejsze dla twórców zabawek edukacyjnych. Wpłynięcie na rozwój tych aspektów poprzez wykorzystanie zabawek edukacyjnych jest możliwe dzięki temu, że ich wykorzystanie łączy przyjemność zabawy z nauką. W takich warunkach dziecko jest w stanie dużo szybciej i łatwiej zdobyć nową wiedzę i nowe umiejętności.

Zabawki edukacyjne są dostępne w wielu wariantach. Dla bardzo małych dzieci przeznaczone są zabawki edukacyjne, które polegają na dopasowywaniu do siebie różnych kształtów i symboli. Nieco starsze dzieci poprzez zabawę mogą się uczyć pierwszych cyferek i literek, a także znaczenia i poprawnego wypowiadania nowych słów.

W naszej ofercie znajduje się wiele różnego rodzaju zabawek edukacyjnych wiodących producentów. Sprzedajemy m.in. zabawki Fisher Price, zabawki Chicco, zabawki Eichhorn oraz zabawki Little Tikes.

Jak wybrać odpowiednie zabawki edukacyjne dla swojego dziecka?

Głównym zadaniem stawianym przed zabawkami edukacyjnymi jest wspieranie rozwoju dziecka. Żeby jednak tak się stało, powinny być odpowiednio dobrane do wieku oraz do etapu rozwoju dziecka. Zbyt skomplikowane zabawki edukacyjne mogą być dla malucha zbyt trudne i zniechęcać go do zabawy, natomiast zbyt proste sprawią, że dziecko również się nimi nie zaciekawi, ponieważ nie będą dla niego żadnym wyzwaniem.

Wybierając zabawkę dla swojej pociechy, zwróć uwagę na oznaczenie wiekowe producenta, ale nie trzymaj się go kurczowo – dzieci rozwijają się w różnym tempie, więc podana liczba lat czy miesięcy jest jedynie orientacyjna. To ty najlepiej znasz swojego malucha i wiesz, co w danym momencie wzbudzi jego zainteresowanie, zaufaj zatem swojej rodzicielskiej intuicji.

Zabawki Chicco

Wśród mnóstwa zabawek edukacyjnych szczególnie polecamy zabawki Chicco, uwielbiane przez dzieci i cenione przez rodziców na całym świecie. Produkty tej włoskiej firmy są cenione za wysoką jakość wykonania, bezpieczeństwo użytkowania i atrakcyjne dla najmłodszych wzornictwo. W naszej ofercie znajdują się zabawki edukacyjne i sensoryczne Chicco przeznaczone dla dziewczynek i chłopców w wieku od kilku miesięcy do sześciu lat. Niemowlętom warto podarować sortery pozwalające poznawać i dopasowywać kształty, gryzaki czy książeczki, które śmiało można wkładać do buzi, gryźć, ściskać i przytulać. Dwu- i trzylatki ucieszą się z pierwszych prostych instrumentów i zabawek, które po naciśnięciu przycisków wydają różnego rodzaju dźwięki, na przykład imitujące odgłosy zwierząt. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą natomiast z zabawkami Chicco uczyć się liter, cyfr, samogłosek czy wierszyków, co wspomaga rozwój mowy i stanowi dobry wstęp do nauki czytania i liczenia.