Masza i Niedźwiedź (2)

Zabawki Masza i Niedźwiedź

Rozbrykana do granic możliwości dziewczynka i nieco zmęczony, ale dobroduszny i cierpliwy miś są bohaterami uwielbianej przez dzieci (i dorosłych) na całym świecie bajki Masza i Niedźwiedź. To również ulubieni towarzysze codziennych zabaw wielu maluchów – dzięki nim życie staje się ciekawsze i bardziej kolorowe! Jeśli jeszcze nie znasz tej kultowej rosyjskiej animacji, najwyższy czas to zmienić – a po seansie zapraszamy po zabawki inspirowane tym zabawnym i uroczym serialem.

Zabawki inspirowane bajką

Popularność zabawek i gadżetów poświęconych jej bohaterom bajki Masza i Niedźwiedź jest ogromna. W Krainie Zabawy oferujemy zabawki produkowane przez koncern Simba, który specjalizuje się m.in. w tworzeniu wysokiej jakości akcesoriów na licencji – poza Maszą... to np. zabawki Strażak Sam. Każdego małego fana i fankę rosyjskiej animacji ucieszy maskotka przedstawiająca Niedźwiedzia, lalka lub figurka Maszy albo wiernie odwzorowany domek głównych bohaterów. Nie mogło zabraknąć również innych lubianych postaci z bajki: świnki, koziołka czy pingwinka.

Maskotki i miękkie lalki to doskonali kompani dla maluchów – można je przytulać i tarmosić, a wieczorem zabrać ze sobą do łóżka, by spokojnie zasnąć. W zależności od wybranego modelu lalka Masza pozwala się przebierać, wygrywa znane z bajki melodyjki lub śpiewa albo odgrywa różne role, np. lekarza, fotografa, kucharki, malarki czy czarodziejki, a nawet bobasa jeżdżącego w wózku.

Domki Maszy i Niedźwiedzia

Dobrze wyposażone domki Maszy i niedźwiedzia w połączeniu z figurkami głównych postaci pozwalają na mnóstwo kreatywnych zabaw, obejmujących zarówno odtwarzanie ulubionych odcinków bajki, jak i wymyślanie zupełnie nowych scenariuszy. Z pewnością zagwarantują dzieciom wciągające zajęcie na wiele godzin, a po odstawieniu na półkę będą oryginalną dekoracją dziecięcego pokoju.

Animacja, która bawi i wzrusza, czyli co warto widzieć o bajce Masza i Niedźwiedź

Postać Maszy powstała w głowie reżysera bajki Olega Kuzowkowa podczas wakacji spędzanych na Krymie w 1996 roku, a jej pierwowzorem była wyjątkowo ekspresyjna i rezolutna kilkulatka, która dawała się we znaki wszystkim wczasowiczom, wymyślając coraz to nowe psoty i będąc nieustannie w ruchu. Pierwszy odcinek animacji, porównywanej obecnie do niezapomnianego Wilka i Zająca, miał premierę w 2009 roku, a w Polsce seria pojawiła się pięć lat później.

Masza i Niedźwiedź, nawiązująca do starej opowieści o trzech niedźwiedziach i małej dziewczynce, która włamuje się do ich chatki w lesie, odniosła niebywały sukces, przetłumaczono ją na 25 języków, a liczbę odtworzeń najpopularniejszych odcinków w serwisie YouTube podaje się już w miliardach. Opowieść o małej niesfornej dziewczynce i zawsze ratującym ją z tarapatów misiu jest niesłychanie zabawna, a przy tym pokrzepiająca. Autorzy puszczają również oko do rodziców, przemycając w serialu żarty zrozumiałe tylko dla dorosłych i nawiązania do kultury rosyjskiej.