Blog

 • Transformujące roboty idealne do zabawy - poznaj Transformers
  Transformujące roboty idealne do zabawy - poznaj Transformers

  Dawno, bardzo dawno – bo około 4 miliony lat p.n.e. – temu na Ziemi rozbiły się pochodzące z kosmosu mechaniczne istoty wyróżniające się unikalną zdolnością do zmieniania swojej postaci. Transformery, bo oczywiście o nich mowa, powracały odtąd wielokrotnie na naszą planetę, a by nie zostać odkryte, przemieniały się w samochody, ciężarówki i inne pojazdy. W postaci uwielbianych zabawek trafiły również do dziecięcych pokojów, szybko wznosząc się na wyżyny popularności. Dlaczego Transformery są...

  Czytaj dalej
 • Playmobil czy Lego - co wybrać dla dziecka?
  Playmobil czy Lego - co wybrać dla dziecka?

  Jeśli chodzi o zakup zabawek dla dzieci, rodzice często stają przed trudnym wyborem: Playmobil czy lego? Obie marki oferują szeroką gamę produktów, które wspierają dzieci w rozwijaniu kreatywności i wyobraźni. Aby pomóc rodzicom podjąć właściwą decyzję, w tym wpisie porównamy konstrukcję i trwałość zabawek Playmobil i klocków Lego, a także korzyści edukacyjne, jakie przynosi zabawa nimi.

  Czytaj dalej
 • Zabawki dla wielbicieli zabaw na dworze
  Zabawki dla wielbicieli zabaw na dworze

  Ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie – dlatego warto robić wszystko, by zachęcić dzieci do wyjścia z domu i zabawy na dworze. Z pewnością pomocne będą w tym atrakcyjne zabawki, które można ustawić w ogrodzie, a nawet na tarasie lub balkonie. Z jednej strony zapewniają świetną rozrywkę, a z drugiej pozwalają rozwijać sprawność fizyczną, równowagę czy koordynację ruchową. W tym wpisie przedstawiamy wartościowe zabawki do ogrodu.

  Czytaj dalej
 • Zabawki z serii Kraina Lodu - propozycje zakupowe
  Zabawki z serii Kraina Lodu - propozycje zakupowe

  Kraina Lodu to animacja Disneya, która szybko zyskała status kultowej i jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie. Równie dużą popularnością cieszą się zabawki i gadżety na licencji słynnego Frozen, których jest już mnóstwo. Jeśli nie wiesz, na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę, ten wpis jest dla ciebie – przedstawimy w nim nasz subiektywny przegląd najlepszych zabawek inspirowanych przygodami Anny i Elsy!

  Czytaj dalej
 • Dla majsterkowiczów, kuchcików i innych – poznaj zabawki Smoby
  Dla majsterkowiczów, kuchcików i innych – poznaj zabawki Smoby

  Smoby to francuski producent zabawek dla dzieci z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, obecnie należący do koncernu Simba. Wyroby tej marki zachwycają dzieci, pozwalając im na kreatywną zabawę i rozwijanie swoich zainteresowań, niezależnie od tego, czy obejmują one majsterkowanie, gotowanie i serwowanie posiłków, opiekę nad bobasami czy zabawę w sklep lub salon kosmetyczny. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej popularnym zabawkom Smoby.

  Czytaj dalej
 • Zabawki polecane dla małych fanek lalek
  Zabawki polecane dla małych fanek lalek

  Zdecydowana większość dziewczynek na pewnym etapie swojego życia z pasją oddaje się zabawie lalkami. Niektóre z nich uwielbiają odgrywać rolę mamy i opiekować się zabawkowym bobasem, który zachowuje się podobnie jak niemowlę. Inne wolą lalki przypominające dziewczynki, które można stylizować, przebierać i traktować jak najlepsze przyjaciółki. Jeśli nie wiesz, jakie lalki są obecnie na topie, ten wpis jest dla ciebie – przybliżymy w nim popularne modele, które ucieszą niejedną małą miłośniczkę...

  Czytaj dalej
 • Popularne zestawy klocków Lego
  Popularne zestawy klocków Lego

  Klocki Lego od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a niemal każda kolejna seria okazuje się sukcesem. Niektóre zestawy są przy tym bardziej popularne niż inne. W tym wpisie przedstawimy te, które są często kupowane i niezwykle lubiane, a ich popularność nie słabnie z czasem.

  Czytaj dalej
 • Co kupić dziecku w prezencie na urodziny?
  Co kupić dziecku w prezencie na urodziny?

  Odpowiedź na postawione w tytule tego wpisu pytanie mogłaby brzmieć „to zależy” – bo przecież z innego prezentu ucieszy się dwulatek, sześcioletnia dziewczynka czy dwunastoletni chłopiec. Na szczęście istnieją jednak kategorie zabawek, które trafiają w gust zdecydowanej większości dzieci, oczywiście pod warunkiem, że dobierzemy je do ich wieku i indywidualnych zainteresowań. Oto kilka pewniaków idealnych na urodzinowy prezent.

  Czytaj dalej
 • Klocki Lego polecane dla najmłodszych
  Klocki Lego polecane dla najmłodszych

  Klasyczne lego wśród niezliczonej liczby zalet mają jedną wadę, która dyskwalifikuje je jako zabawkę dla najmłodszych dzieci – mianowicie są tak drobne, że bez trudu mogłyby zostać połknięte przez ciekawskiego dwulatka lub też znaleźć się w jego uchu czy nosie. Na szczęście producent kultowych klocków przygotował specjalną serię dla maluchów. Poznajcie Lego Duplo!

  Czytaj dalej
 • Z czego wynika fenomen klocków Lego?
  Z czego wynika fenomen klocków Lego?

  Klocki Lego już dawno zyskały status kultowych – są znane i uwielbiane przez młodszych i starszych  na całym świecie, co potwierdzają liczby. Przykładowo gdyby podzielić wszystkie wyprodukowane do tej pory klocki przez liczbę mieszkańców naszej planety, każdy człowiek otrzymałby aż 62 charakterystyczne elementy duńskiego producenta. Co stoi za tym fenomenem i czemu lego zawdzięczają niezwykłą popularność? Odpowiedź znajdziecie w tym wpisie.

  Czytaj dalej
Showing 1 to 10 of 14 (2 Pages)