Strażak Sam (44)

Strażak Sam

Strażaka Sama znają chyba wszyscy – w końcu już od ponad trzydziestu lat z wielkim zaangażowaniem niesie pomoc mieszkańcom swojego miasta i jest idolem tysięcy dzieci na całym świecie. Poza oglądaniem jego przygód warto zaprosić Sama do swojego domu, wybierając atrakcyjne zabawki inspirowane słynną bajką.

Zabawki z bajki Strażak Sam

W Krainie Zabawy znajdziesz wiele figurek postaci z bajki Strażak Sam oraz niezbędnych im do akcji pojazdów i sprzętu. Wysoką jakość wykonania gwarantuje ich producent, firma Simba znana również m.in. z lalek Steffi i piesków Chi Chi Love.

Pozwól dziecku rozwijać wyobraźnię i wymyślać własne akcje ratunkowe, podsuwając mu wykonane z wielką dbałością o szczegóły figurki strażaka Sama, Penny, Elvisa i innych mieszkańców Pontypandy. Niech wyruszy na akcję słynnym Jupiterem, użyje łodzi ratowniczej Neptun lub helikoptera sterowanego przez pilota Toma. Małych strażaków ucieszy także kask z mikrofonem, który mogą założyć, by poczuć się jak prawdziwy bohater!

Dlaczego warto podarować dziecku zabawki Strażak Sam?

Dzieci, które uwielbiają oglądać bajkę Strażak Sam, a także wszystkie maluchy zafascynowane pracą ekip strażackich, z pewnością bardzo ucieszą się z prezentu w postaci zabawki inspirowanej tą animacją. Wysokiej jakości figurki i akcesoria pozwalają w nieskończoność wymyślać własne scenariusze zabawy, w których dzielni bohaterowie ruszają na pomoc ludziom, którzy wpadli w tarapaty. Poza gaszeniem pożarów Strażak Sam pomaga przecież wszystkim potrzebującym – dzieciom i dorosłym, a nawet zwierzętom. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego za pomocą kilku zabawek z serii Strażak Sam mali strażacy mogą wcielać się w różne role i stworzyć własne miasteczko, w którym nieustannie coś się dzieje.

Zabawki Strażak Sam rozwijają kreatywność, pozwalają puścić wodze wyobraźni, a przy okazji wpajają prawidłowe postawy i zachowania. Dzięki oglądaniu bajki i odtwarzaniu przygód jej bohaterów najmłodsi uczą się ważnych zasad dotyczących postępowania z ogniem i unikania wielu innych zagrożeń, a także empatii i tego, jak ważne jest udzielanie pomocy innym ludziom.

Najsłynniejszy strażak na świecie – poznaj Sama i jego przyjaciół

Postać Sama, a właściwie Samuela Jonesa, stworzyli dwaj byli strażacy z Kent, dzięki czemu historie przedstawiane w każdym odcinku są bardzo realistyczne. Bohater mieszka w fikcyjnym walijskim miasteczku Pontypandy, w którym nieustannie ktoś wpada w tarapaty. Na szczęście drużyna dzielnych strażaków jest zawsze gotowa do akcji i poradzi sobie z każdym problemem!

Sama wspierają inni strażacy – muzykalny Elvis, rozgadany kapitan Steele i odważna Penny, a akcję napędzają uczniowie lokalnej szkoły, z wiecznie marudzącym Normanem na czele. Bajka jest wyświetlana nieustannie od 1987 roku, choć w międzyczasie zmieniła się technika animacji. Bez zmian pozostał jednak przyjazny nastrój i pozytywne przesłanie płynące z każdego odcinka.