Strażak Sam (53)

Strażak Sam

Strażaka Sama znają chyba wszyscy – w końcu już od ponad trzydziestu lat z wielkim zaangażowaniem niesie pomoc mieszkańcom swojego miasta i jest idolem tysięcy dzieci na całym świecie. Poza oglądaniem jego przygód warto zaprosić Sama do swojego domu, wybierając atrakcyjne zabawki inspirowane słynną bajką.

Zabawki z bajki Strażak Sam

W Krainie Zabawy znajdziesz wiele figurek postaci z bajki Strażak Sam oraz niezbędnych im do akcji pojazdów i sprzętu. Wysoką jakość wykonania gwarantuje ich producent, firma Simba znana również m.in. z lalek Steffi i piesków Chi Chi Love.

Pozwól dziecku rozwijać wyobraźnię i wymyślać własne akcje ratunkowe, podsuwając mu wykonane z wielką dbałością o szczegóły figurki strażaka Sama, Penny, Elvisa i innych mieszkańców Pontypandy. Niech wyruszy na akcję słynnym Jupiterem, użyje łodzi ratowniczej Neptun lub helikoptera sterowanego przez pilota Toma. Małych strażaków ucieszy także kask z mikrofonem, który mogą założyć, by poczuć się jak prawdziwy bohater!

Najsłynniejszy strażak na świecie – poznaj Sama i jego przyjaciół

Postać Sama, a właściwie Samuela Jonesa, stworzyli dwaj byli strażacy z Kent, dzięki czemu historie przedstawiane w każdym odcinku są bardzo realistyczne. Bohater mieszka w fikcyjnym walijskim miasteczku Pontypandy, w którym nieustannie ktoś wpada w tarapaty. Na szczęście drużyna dzielnych strażaków jest zawsze gotowa do akcji i poradzi sobie z każdym problemem!

Sama wspierają inni strażacy – muzykalny Elvis, rozgadany kapitan Steele i odważna Penny, a akcję napędzają uczniowie lokalnej szkoły, z wiecznie marudzącym Normanem na czele. Bajka jest wyświetlana nieustannie od 1987 roku, choć w międzyczasie zmieniła się technika animacji. Bez zmian pozostał jednak przyjazny nastrój i pozytywne przesłanie płynące z każdego odcinka.