LEGO Friends (54)

Lego Friends

Poznaj pięć pełnych życia przyjaciółek z miasta Heartlake i przeżywaj z nimi niekończące się przygody! Przedstawiamy serię Lego Friends, która powstała w 2012 roku i od samego początku cieszy się ogromną popularnością – przede wszystkim wśród dziewczynek, które uwielbiają różnorodne zestawy kolorowych klocków. Dzięki nim mogą wyczarować prawdziwe miasteczko i tworzyć codziennie nowe scenariusze zabaw z ulubionymi postaciami w roli głównej.

Klocki Lego dla dziewczynek

W ofercie wiodącego producenta klocków nigdy nie brakowało serii stworzonych z myślą o chłopcach – wystarczy wspomnieć kultowe już pojazdy Lego Technic czy zestawy Lego Ninjago. By stworzyć przeciwwagę, Lego wypuściło na rynek serię Friends przeznaczoną głównie dla dziewczynek. Wyróżniają ją przyjemna kolorystyka (dużo różu, fioletu, błękitu), udoskonalone figurki, które bardziej niż standardowe „żółte ludziki” przypominają prawdziwych ludzi, oraz mnóstwo zwierząt, od koni i psów przez chomiki, żółwie po wiewiórki czy pandy. W wielu zestawach przewija się również motyw lasu i zieleni.

Dziewczynki chętnie bawią się, budując elementy miasta Heartlake takie jak domy przyjaciółek, szkołę, kawiarnię, kino, targ czy wesołe miasteczko. Ogromną popularnością cieszą się zestawy zawierające figurki zwierząt pozwalające stworzyć własną szkółkę jeździecką, klinikę weterynaryjną czy salon piękności dla psów i kotów.

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczone są zestawy Lego Friends?

Seria Lego Friends została zaprojektowana z myślą o dziewczynkach w wieku od 4 do 12 lat. Wszystkie zestawy można oczywiście ze sobą łączyć, tworząc coraz bardziej rozbudowaną scenerię. Nic nie stoi na przeszkodzie, by klocki z tej serii uzupełniać innymi kompletami lego – głównym założeniem producenta, konsekwentnie realizowanym od 1958 roku, jest bowiem kompatybilność wszystkich elementów.

Zestawy dla przedszkolaków

Młodsze dziewczynki ucieszą się z prostych zestawów złożonych z kilkudziesięciu klocków, np. „Kliniki dla zwierzątek” czy „Leśnego wodospadu”. Sześciolatki poradzą sobie już z bardziej złożonymi konstrukcjami, np. „Domem rodzinnym Andrei” lub „Szkołą w mieście Heartlake”.

Zestawy dla dzieci w wieku szkolnym

Dzieci w wieku powyżej 7 lat chętnie układają skomplikowane budowle z realistycznymi detalami, złożone z kilkuset, a nawet ponad tysiąca elementów, i odkrywają ich ukryte funkcje. Świetnie sprawdzi się tu np. „Magiczne wesołe miasteczko z kolejką górską”, „Domek na drzewie przyjaźni” lub „Centrum handlowe w Heartlake City”.

Ekologiczne wartości w Lego Friends

Zabawa klockami z serii Friends to świetna okazja do poruszenia tematów związanych z ekologią i ochroną przyrody. Bohaterki serii chętnie zajmują się zwierzętami, dbają o rośliny, promują recykling, zdrową żywność i elektryczne samochody. Warto wiedzieć, że Lego Friends oraz Lego City wspierają działania grupy National Geographic w zakresie budowania świadomości ekologicznej u dzieci.