Filtry

Dostępność

Brak wyboru

Producenci

Brak wyboru

Marki

Brak wyboru

Zainteresowania

Brak wyboru

Wiek dziecka

Brak wyboru

Płeć

Brak wyboru

Efekty

Brak wyboru

DUPLO (47)

Lego Duplo

Standardowe klocki Lego nie są polecane małym dzieciom ze względu na możliwość ich połknięcia. Czy to oznacza, że dwulatki nie mogą oddawać się tworzeniu niepowtarzalnych budowli z uwielbianych na całym świecie elementów? Na szczęście nie! Specjalnie dla nich duńska firma wypuściła na rynek już w 1969 roku klocki Lego Duplo, których szeroki wybór znajdziecie w naszym sklepie.

Bezpieczne klocki dla maluchów

Założenie było proste – nowe klocki mają być pod każdym względem bezpieczne dla najmłodszych, czyli dzieci w wieku od 1,5 roku do około 5 lat. Takie maluchy uwielbiają wkładać wszystko do buzi, w związku z czym przeznaczone dla nich elementy są dwukrotnie większe niż standardowe – np. Lego Classic (i stąd też ich nazwa: duplus to z łaciny „podwójny”), a figurki są jednoczęściowe. Nie musisz się martwić, że dziecko je połknie. Ponadto podobnie jak wszystkie lego, Duplo wyróżnia odporność na uderzenia, zadrapania, gryzienie, wodę... Naprawdę trudno je zniszczyć, w związku z czym przetrwają lata w niezmienionym stanie.

Materiały, z jakich powstają klocki Duplo, poddaje się rygorystycznym testom. Producent gwarantuje, że klocki są pozbawione szkodliwych substancji i spełniają wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i jakości. Dziecko nie może się nimi skaleczyć.

Dlaczego warto bawić się klockami Duplo?

Maluchy rozwijają się błyskawicznie, ich mózgi nieustannie chłoną nowe informacje, a koordynacja ruchowa stale się polepsza. By wesprzeć ten rozwój, dobrze podsuwać im wartościowe zabawki. Należą do nich klocki Duplo, które wspierają rozwój nowych umiejętności, co potwierdzają liczne badania naukowe.

Oto niektóre obszary, jakie rozwija układanie klocków konstrukcyjnych u małych dzieci:

  • mała motoryka,
  • koordynacja ruchowa,
  • wyobraźnia,
  • rozpoznawanie kształtów, kolorów i rozmiarów.

Małe figurki umożliwiają odgrywanie ról i tworzenie własnych historii, które z czasem stają się coraz bardziej fantastyczne i rozbudowane. Klockami można bawić się samodzielnie (jest to jedna z nielicznych zabawek, która nawet rozbrykane trzylatki zajmie na dłużej), z rodzeństwem, kolegami lub rodzicami, za każdym razem ćwicząc nieco inne kompetencje społeczne.

Jakie są serie Lego Duplo?

Lego Duplo niejedno ma imię – powstało już wiele serii tematycznych odpowiadających zainteresowaniom najmłodszych dzieci. Duplo Pierwsze klocki są stworzone dla dzieci w wieku od 18 miesięcy, a wśród nich znajdziemy również zabawki do kąpieli w wannie. Dwulatki zafascynowane pojazdami budowlanymi ucieszą się z zestawu z serii Duplo Budowa. Ogromnym hitem są samojezdne pociągi i tory, które zafascynują także przedszkolaków. Lokomotywą można również sterować poprzez aplikację, a tory da się układać na mnóstwo różnych sposobów.

Maluchy chętnie bawią się, naśladując świat dorosłych – dlatego ucieszą je zestawy Duplo Miasto i Transport pozwalające odgrywać różne scenki: na biwaku, lotnisku, parkingu, w domu, gospodarstwie, a nawet kosmosie.