LEGO City (83)

Lego City

Masz ochotę stworzyć od podstaw własne miasto, uruchomić nową linię kolejową, ugasić pożar, a może przeprowadzić napad na bank? To tylko niektóre z mnóstwa możliwości, jakie zapewnia jedna ze sztandarowych serii duńskich klocków – Lego City, która istnieje nieprzerwanie od 1978 roku! Wśród wielu zestawów z różnych serii tematycznych dostępnych w Krainie Zabawy każde dziecko znajdzie coś dla siebie, a łączenie ich pozwoli na nieustanną rozbudowę zarówno samego miasta, jak i jego bliższych czy dalszych okolic.

Stwórz miasto, które naprawdę tętni życiem, z Lego City!

Seria Lego City zagwarantuje ci wszystko, co jest niezbędne do życia we współczesnym mieście. Od domów mieszkalnych i publicznych budynków takich jak szpital, szkoła czy bank przez ulice i tory po całą serię różnych pojazdów, które służą mieszkańcom: samochody, motocykle, quady, helikoptery, pociągi pasażerskie i towarowe, wozy strażackie, karetki pogotowia, a nawet samolot! Zamieszkujące miasto żółte ludziki mogą zatem podejmować wszelkie zwyczajne i całkiem niezwykłe aktywności. Od ciebie zależy, czy pójdą dzisiaj do szkoły, wybiorą się na wycieczkę kamperem, czy też wezmą udział w bohaterskiej akcji ratunkowej...

Inspiracją do zabawy i tworzenia rozmaitych scenariuszy może być animowany serial Lego: City Adventures przedstawiający przygody policjantów, strażaków, złodziejaszków i innych mieszkańców metropolii. Figurki bohaterów bajki są dołączone do poszczególnych zestawów klocków Lego City.

Uniwersalne klocki dla dziewczynek i chłopców – wiele serii tematycznych

Większość zestawów Lego City ucieszy zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Te klocki są zatem doskonałym pomysłem na prezent dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – najprostsze modele, takie jak ciężarówka z betoniarką, samochód wyścigowy czy helikopter policyjny są przeznaczone już dla czterolatków. Starsze dzieci będą rozwijać kreatywność i zdolności manualne, układając bardziej skomplikowane obiekty, np. centrum miasta lub bazę badaczy oceanu.

Seria Lego City obejmuje wiele mniejszych podserii tematycznych, dzięki czemu klocki łatwo dobrać do zainteresowań dziecka, m.in.:

  • Dżungla – czyli przygody ratowników dzikich zwierząt: słoni, małp czy lwów;
  • Miasto – budynki, pojazdy i drogi;
  • Pociąg – tory, zwrotnice i realistyczne pociągi z silnikiem sterowanym pilotem Bluetooth;
  • Policja – radiowozy, helikopter, posterunek policji i wszystko, co niezbędne do akcji;
  • Straż pożarna – remiza i pojazdy dzielnych strażaków;
  • Stuntz – niezwykłe pokazy kaskaderskie dzięki motocyklom napędzanym kołem zamachowym.

Zalety klocków Lego City

Podobnie jak Lego Ninjago, Technic czy Creator seria Lego City zachwyca realizmem i niezwykłą dbałością o detale. Dzięki miniaturowym przedmiotom życia codziennego zabawa tymi klockami jest naprawdę pasjonująca – ludziki mogą jeść lody, grać na gitarze czy czesać labradora szczotką. Nie zabrakło również elementów promujących ekologiczny styl życia: paneli słonecznych czy samochodów elektrycznych.