LEGO Technic (36)

Lego Technic

Czy wiesz, że Lego jest największym producentem opon na świecie? Większość z nich trafia do zestawów Lego Technic, uzupełniając oddane z zachowaniem ogromnej wierności szczegółów modele autentycznych pojazdów. Ford Mustang Shelby, ciężarówka Mercedes-Benz czy Batmobil to prawdziwe wyzwania dla młodszych i starszych miłośników motoryzacji!

Co wyróżnia Technic spośród innych serii Lego?

Lego Technic jest obok Lego City jedną z najstarszych i najdłużej trwających serii w dziejach duńskiego producenta klocków konstrukcyjnych. Pierwsze zestawy, jeszcze pod nazwą Expert Builder, wypuszczono na rynek w 1977 roku, a od tamtej pory na realistycznych konstrukcjach ruchomych modeli maszyn wychował się niejeden inżynier.

Seria Lego Technic jest niezwykła pod wieloma względami. Przede wszystkim na jej potrzeby stworzono klocki w zupełnie nowych kształtach, np. belki, czyli podłużne elementy z rzędami otworów, kołki o cylindrycznym kształcie umożliwiające obracanie elementów, ośki i zębatki. W modelach z tej serii znajdziesz także elektryczne silniki, elementy pneumatyczne, sprężyny i linki – wszystko po to, by pojazdy naprawdę wyglądały i działały jak ich pierwowzory. Nawet ludziki z serii Technic były nieco inne: większe i bardziej ruchome niż standardowe figurki.

Współczesne zestawy umożliwiają zabawę z wykorzystaniem specjalnej aplikacji Lego Control+, pozwalającej na zdalne sterowanie pojazdem, odtwarzanie dźwięków i aktywowanie różnych funkcji maszyn.

Co można zbudować z klocków Lego Technic?

Zestawy Lego Technic to bardzo szeroki przekrój maszyn i pojazdów, które łączy uderzający realizm i dbałość o szczegóły. Co można zbudować z klocków tej serii? Sprawdźmy:

  • miniładowarka – idealna dla dzieci już od 7 roku życia, z otwieraną kabiną, ruchomą łyżką i panelem sterowania;
  • Monster Jam Grave Digger – z napędem pull-back i możliwością przerobienia na łazik terenowy;
  • McLaren Senna GTR – wyposażony w silnik z ruchomymi tłokami i kultowe drzwi;
  • Batmobil – legendarny samochód Batmana wzorowany na modelu z filmu z 2022 roku;
  • ciężarówka Mercedes-Benz Zetros z napędem na cztery koła – pierwszy model z blokadą mechanizmu różnicowego, sterowana aplikacją.

Lista pojazdów z tej serii jest tak długa, że trudno wyliczyć je wszystkie. Coś dla siebie znajdą tu fani samolotów, motocykli, poduszkowców, buldożerów, samochodów wyścigowych i terenowych... Zdecydowanie jest w czym wybierać!

Zalety Lego Technic

Tworzenie zaawansowanych maszyn z serii Technic to coś więcej niż zwykła zabawa klockami. W ten sposób łatwo połączyć przyjemność płynącą z konstruowania ze zdobywaniem konkretnej wiedzy na temat budowy i funkcjonowania pojazdów. Zestaw Lego Technic to wspaniały prezent dla każdego zapalonego majsterkowicza i miłośnika motoryzacji, który lubi zaglądać pod maskę, niezależnie od wieku i płci. Wiernie oddany model ulubionego samochodu ucieszy zarówno nastolatka, jak i dorosłego, a składanie go to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu w wartościowy sposób.