Hot Wheels (79)

Hot Wheels

Prawdziwa gratka dla młodych fanów wyścigów samochodowych to kultowe już pojazdy i tory z serii Hot Wheels, która od ponad pół wieku podbija świat. Charakterystycznymi resorakami z płonącym logo bawią się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, urządzając szalone skoki i wyścigi, a dorośli kolekcjonują miniaturowe samochodziki ze starszych kolekcji, które osiągają zawrotne sumy na aukcjach. Na szczęście atrakcyjne i nowoczesne pojazdy i tory, zapewniające wiele godzin wciągającej zabawy, znajdziesz w Krainie Zabawy w bardzo przystępnych cenach.

Dlaczego dzieci uwielbiają autka z serii Hot Wheels?

Co stoi za fenomenem resoraków marki Hot Wheels? Być może chodzi o nowatorskie zawieszenie pozwalające na szybką jazdę i efektowne skoki – bo przecież na tym właśnie polega cała zabawa. Dużym atutem autek produkcji Mattela są również przyciągające wzrok wyraziste kolory i wielka dbałość o detale wykonania poszczególnych modeli.

Stale poszerzana gama pojazdów sprawia, że ich kolekcjonowanie nigdy się nie kończy, a każdy miłośnik czterech kółek znajdzie wśród nich swój ulubiony. W naszym sklepie proponujemy między innymi samochodziki klasyczne i inspirowane kultowymi filmami czy grami wideo, np. Żółwie Ninja czy Overwatch, a także całą serię Monster Trucks na ogromnych kołach (świetne do zabawy w zgniatanie), motocykle, ciężarówki i transportery.

Tory wyścigowe – nieograniczone możliwości zabawy

Zabawa autkami nie byłaby pełna bez oryginalnych torów wyścigowych Hot Wheels. Dzięki nim resoraki mogą się ścigać, osiągając zawrotne prędkości, pokonując pętle i wykonując zachwycające akrobacje! Tory z różnych zestawów można ze sobą łączyć, tworząc niepowtarzalne konstrukcje. Gdy zwykłe wyścigi to za mało, postaw na elementy do popisów kaskaderskich, wodną pętlę ośmiornicy z autkami zmieniającymi kolor lub tory z potworami, które pobudzają wyobraźnię i inspirują do wymyślania fascynujących historii z resorakami w roli głównej.

Ciekawostki o samochodzikach Hot Wheels

Autka Hot Wheels wymyślił Elliot Handler, współwłaściciel firmy Mattel produkującej zabawki i mąż Ruth, autorki kultowej lalki Barbie. Do współpracy zaprosił specjalistów, podkupując projektantów pracujących dla producentów samochodów. Metalowe resoraki w skali 1:64 zjechały z taśmy w 1968 roku i od razu stały się hitem – w ciągu roku sprzedano ich aż 16 milionów! Do dzisiaj liczba wyprodukowanych pojazdów Hot Wheels przekroczyła 4 miliardy. W 2015 r. do Księgi rekordów Guinnessa trafił najwyższy, mierzący 3,8 metra, tor wyścigowy Hot Wheels.

Przez 50 lat swojego istnienia resoraki Hot Wheels nie zmieniły swojej ceny (w Stanach kosztują nadal ok. 1 dolara), choć za rzadkie egzemplarze z dawnych kolekcji zapaleni kolekcjonerzy są skłonni zapłacić tysiące. Z pewnością najdroższym modelem jest stworzony z okazji 40 urodzin marki słynny samochodzik wysadzany diamentami.