Sylvanian Families (70)

Sylvanian Families

Miłe w dotyku, wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły zwierzątka skradną twoje serce! Nie sposób minąć ich obojętnie – aż proszą o to, by wziąć je do ręki, pogłaskać i ustawić w miniaturowym domku zbudowanym specjalnie dla nich. Dzieci na całym świecie pokochały kolekcjonerskie figurki Sylvanian Families, którymi można bawić się na wiele sposobów, odtwarzając scenki z sielankowej Krainy Sylvanii. Która rodzinka podoba ci się najbardziej?

Urocze zwierzątka z flokowanego plastiku

Cechą charakterystyczną zwierzątek jest ich niezwykła faktura, którą zawdzięczają materiałowi, z jakiego są wykonane. To tworzywo sztuczne poddawane flokowaniu, czyli nanoszeniu warstwy strzyży tekstylnej tworzącej niezwykle przyjemne w dotyku futerko, z wyglądu przypominające zamsz.

Poza tym mieszkańców leśnej krainy wyróżniają uroczy wyraz pyszczka, błyszczące oczy i łagodne usposobienie oraz antropomorficzny charakter (zupełnie inny niż w przypadku realistycznych figurek Schleich). Kochają swoje rodziny i otaczającą je przyrodę, promując uniwersalne wartości. Figurki mają ruchome ręce i nogi, można je przebierać i łączyć z wszystkimi zestawami Sylvanian Family, tworząc własny świat i przeżywając coraz to nowe przygody z ulubionymi bohaterami.

Historia marki Sylvanian Families

Zabawki sygnowane marką Sylvanian Families stworzyła japońska firma Epoch w 1985 roku, opierając się na trzech wartościach: miłości, rodzinie i szacunku do przyrody (silva to z łaciny las). W ślad za figurkami powstały animacje opowiadające o ich życiu, m.in. Leśna rodzina. Cała seria szybko zdobyła uznanie na świecie, a kolekcja zabawek i akcesoriów nieustannie się powiększa, obejmując coraz to nowe gatunki zwierząt i rozbudowane wyposażenie domków oraz elementy znane z codziennego życia.