Z czego wynika fenomen klocków Lego?

Klocki Lego już dawno zyskały status kultowych – są znane i uwielbiane przez młodszych i starszych  na całym świecie, co potwierdzają liczby. Przykładowo gdyby podzielić wszystkie wyprodukowane do tej pory klocki przez liczbę mieszkańców naszej planety, każdy człowiek otrzymałby aż 62 charakterystyczne elementy duńskiego producenta. Co stoi za tym fenomenem i czemu lego zawdzięczają niezwykłą popularność? Odpowiedź znajdziecie w tym wpisie.

Dla każdego coś fajnego 

Nie da się ukryć, że lego to klocki wyjątkowo uniwersalne – wśród ogromnej liczby serii i zestawów coś dla siebie znajdzie każdy, od półtorarocznego niemowlaka (Lego Duplo), przez dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach, po całkiem poważnych dorosłych. Dla tych ostatnich przeznaczone są np. serie Creator Expert czy najbardziej zaawansowane zestawy Star Wars takie jak Diorama: Szturm na Gwiazdę Śmierci. 

Konstruując budowle z lego, można puścić wodze wyobraźni (idealnie nadają się do tego zestawy Lego Classic) albo ściśle trzymać się instrukcji, tworząc wierną replikę konkretnego budynku, maszyny czy pojazdu (jak w przypadku Lego Technic). Co ważne, wszystkie klocki tego producenta są ze sobą kompatybilne! Ponadto The Lego Group trzyma rękę na pulsie, wypuszczając serie inspirowane kinowymi hitami i tworząc własne atrakcyjne animacje (np. Lego Ninjago).

Wyjątkowa jakość wykonania 

To, co wyróżnia lego na tle konkurencji, to wyjątkowo wysoka jakość wykonania. Czy ktoś kiedyś słyszał o połamanym klocku duńskiego giganta? Lego można wielokrotnie układać i rozkładać, upuszczać z wysokości, rzucać o podłogę czy moczyć w wodzie, a nic im się nie stanie. Dlatego w wielu rodzinach zestawy są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Poza trwałością w klockach Lego zachwyca pomysłowość i dbałość o detale, zarówno jeśli chodzi o fizjonomię słynnych żółtych ludzików, jak i skomplikowane mechanizmy maszyn czy zachwycające bukiety kwiatów albo repliki dzieł sztuki.