Promocja
Schleich - Wielbłąd Dromader 14832 Zobacz większe

Schleich - Wielbłąd Dromader 14832

14832

Od 3 lat

4059433039671

4 szt.

nettobrutto
19,43 zł
24,31 zł
23,90 zł
29,90 zł

thumbnail
Producent: Schleich S

Opcje dostawy dostawa

Odbiór w sklepie
Puszczykowo, ul. Wrzosowa 4
0,00 zł
Przesyłka kurierska
(zapłata z góry)
od 10,99 zł

Opis produktu

Masz pytania
lub wątpliwości?

Zadzwoń do nas!

61 89 99 111

lub napisz:
kontakt@krainazabawy.pl

Wielbłąd Dromader 14832 z serii Schleich® Wild Life ma piaskowe ubarwienie i wygląda, zupełnie tak jak w naturalnym środowisku, ma tylko jeden garb. Często nosi też nazwę wielbłąd jednogarbny. Dromadery żyją na pustyniach w Afryce i Azji. Po udomowieniu wielbłąd jednogarbny został rozprzestrzeniony przez człowieka na całym świecie. Żywią się przede wszystkim liśćmi, suchą trawą i roślinami kolczastymi. Wielbłądy wykazują bardzo dużą odporność na brak wody przy wysokiej temperaturze otoczenia, ponieważ ich organizmy wykształciły wiele przystosowań. Przed niekorzystnym nagrzewaniem ciała promieniami słonecznymi chronią je dwie warstwy stanowiące izolację termiczną: pierwsza to ok. 10-centymetrowa, wełnista warstwa futra, drugą tworzy nagromadzona w garbie warstwa tłuszczu. Różnorodne przystosowania fizjologiczne, etologiczne oraz sposób odżywiania się pozwalają tym zwierzętom oszczędnie gospodarować zasobami wody w organizmie przez długie tygodnie kiedy nie mogą znaleźć pożywienia na pustyni. Wielbłąd z serii Schleich® Wild Life najadł się do syta, co widać po jego sterczącym, wypełnionym garbie.

Ciekawostka:

Kiedy nadchodzi burza piaskowa, dromadery zamykają otwory nosowe, by nie dostał się do nich piasek.

Fakty naukowe:

  • Nazwa naukowa: Camelus dromedarius
  • Rejon występowania: Afryka, Azja, Australia
  • Status ochrony gatunku: nie oszacowano
  • Główne siedlisko: Pustynia
  • Masa ciała: 600-1000 kg
  • Długość życia: około 50 lat

Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleich mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu.

Parametry

Przedział wiekowyOd 3 lat
Wiek dziecka3, 4, 5, 6, 7, 8-10
Wymiaryok. 14 x 3.4 x 10 cm (S x G x W)
PłećChłopiec, Dziewczynka
Wymiary opakowania11 x 15 x 4 cm
Waga (kg)0.1

Schleich Produktions - und Handelsges. mbH została założona w 1935r. przez Friedricha Schleicha. W latach 60-tych firma rozpoczęła produkcję zabawek, głównie plastikowych figurek znanych i lubianych postaci komicznych, takich jak: Smurfy, pszczółka Maja, Snoopy, rodzina Mapetów i wiele, wiele innych.
W latach 80-tych do oferty wprowadzono figurki zwierząt. Zwierzęce środowisko stało się odzwierciedleniem natury na małą skalę. Począwszy od minionego świata gadów kopalnianych aż do oswojonych i dzikich zwierząt współczesności.
Zwierzęce figurki są tak wierne naturze, jak to tylko możliwe. W ten sposób dzieci poznają bogactwo i różnorodność przyrody.
W kolekcji Schleich są także postaci rycerzy z czasów Średniowiecza oraz bohaterów mitycznych, czy istot ze świata Fantasy, jak elfy, smoki, syreny i inne.
W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny.
Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlana z tworzywa, ręcznie pomalowana - wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia czy postaci. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

Możesz polubić także


Szybka wysyłka

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu 24 godzin

Czytaj więcej
Formy płatności

Formy płatności

By zapewnić pełny komfort zakupów, serwis oferuje różne formy płatności

Czytaj więcej
Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Gwarancja bezpiecznych zakupów i ochrona danych osobowych

Czytaj więcej
Kontakt

Kontakt

Tu znajdziesz kontakt do sklepu i ważne informacje związane z obsługą Klienta

Czytaj więcej