Dlaczego dzieci tak bardzo lubią zabawki z bohaterami ich ulubionych bajek?

Dlaczego dzieci tak bardzo lubią zabawki z bohaterami ich ulubionych bajek?

W dobrze wyposażonych sklepach z zabawkami można znaleźć bardzo dużo rodzajów zabawek dla dzieci. Są to zabawki, które różnią się między sobą nie tylko sposobem zabawy, ale również źródłem inspiracji swoich twórców. Wśród nich znajduje się m.in. bardzo dużo zabawek, które swoim wyglądem lub zastosowanymi motywami dekoracyjnymi nawiązują do motywów ulubionych dziecięcych bajek. Dlaczego takie zabawki cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród dzieci? Na ten temat piszemy w naszym dzisiejszym wpisie na blogu. Przedstawiamy też najbardziej obecnie popularne wśród dzieci rodzaje zabawek z bohaterami ich ulubionych bajek.

Dlaczego bajki są tak ważne dla dzieci?

Bajki stanowią bardzo ważny element życia dla dzieci od bardzo dawna. Kiedyś dzieci poznawały bajki słuchając czytanych przez rodziców lub opiekunów historii z książek. Dziś dużo częściej poznają historie z bajek poprzez oglądanie w telewizji lub w Internecie filmów i seriali animowanych, lub czytając komiksy. Przedstawione w nich historie pozwalają dziecku poznawać świat i uczyć się wiele przydatnych rzeczy. Tak często dzieci obcują z bohaterami swoich ulubionych bajek, że z czasem zaczynają się do nich bardzo przywiązywać i chcą mieć z nimi stały kontakt. Jest to możliwe poprzez noszenie ubranek, na których znajdują się nadruki z bohaterami i z motywami ich ulubionych bajek oraz poprzez zabawę nawiązującymi do przedstawianych w bajkach motywów zabawkami.

Co więcej, nie każdy o tym wie, ale duża część popularnych obecnie komiksów czy filmów animowanych dla dzieci tak naprawdę nie była źródłem pomysłu dla stworzenia zabawek, tylko rezultatem ich popularności. Filmy animowane GI Joe, Barbie, He-Man czy My Little Pony zostały stworzone tak naprawdę po to, aby promować marki zabawek.

Najbardziej popularne rodzaje zabawek z motywami ulubionych bajek dla dzieci

Obecnie większość najbardziej popularnych zabawek dla dzieci to zabawki, które nawiązują do motywów przewodnich i bohaterów ulubionych dziecięcych bajek. Bardzo dobrym przykładem są np. klocki LEGO. Duńska firma jest znakomitym przykładem producenta, który doskonale potrafi odczytywać gusta klientów. W ofercie LEGO znajduje się bardzo dużo modeli klocków, które powstały w odpowiedzi na popularność różnego rodzaju bajek. Rodzice mogą kupować swoim dzieciom m.in. klocki LEGO  z motywami najpopularniejszych bajek Disneya, z motywami znanymi dzieciom z komiksów Marvel i DC Comics oraz z wielu innych bajek. Bardzo dużą popularnością cieszą się m.in. klocki LEGO NInjago.

Bardzo popularnymi rodzajami zabawek dla dzieci są także np. puzzle i innego rodzaju układanki, w których zadaniem jest stworzenie pokazanego na obrazku obrazka, oczywiście z motywem znanym dziecku z oglądanych wcześniej bajek. Dzieci kochają też się bawić plastikowymi pojazdami i lalkami z bohaterami ulubionych bajek. Wśród takich zabawek znajdują się zarówno modele nawiązujące do bajek Disneya, jak i modele zabawek z seriali animowanych, które są znane z kanału Nickelodeon, czyli m.in. zabawki Psi Patrol i Świnka Peppa.

Rodzajów zabawek z motywami ulubionych dziecięcych bajek jest oczywiście dużo więcej. W ofercie Krainy Zabawy znajdziesz bardzo dużo różnego typu zabawek z motywami z bajek, które z pewnością ucieszą każde dziecko. Szczegóły naszej oferty znajdziecie na stronie naszego sklepu internetowego. Zapraszamy!

Wszystkie komentarze

  
  Szybka wysyłka

  Szybka wysyłka

  Wysyłka w ciągu 24 godzin

  Czytaj więcej
  Formy płatności

  Formy płatności

  By zapewnić pełny komfort zakupów, serwis oferuje różne formy płatności

  Czytaj więcej
  Bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo

  Gwarancja bezpiecznych zakupów i ochrona danych osobowych

  Czytaj więcej
  Kontakt

  Kontakt

  Tu znajdziesz kontakt do sklepu i ważne informacje związane z obsługą Klienta

  Czytaj więcej